HP ProBook 640 G1 – solidny laptop biznesowy z 14-calową matrycą

ProBook 640 G1 to ekonomiczny laptop biznesowy z ekranem o przekątnej 14,1 cala. Wykorzystuje on różne modele procesorów Intel Core oraz zintegrowany układ graficzny Intel HD. Konstrukcja jest poręczna oraz wytrzymała, dlatego notebook ten sprawdzi się nie tylko do pracy w biurze, ale i w terenie.

Pierwsze wrażenie

Mocnym punktem HP ProBook 640 G1 jest bogaty zestaw portów potrzebnych do wygodnej pracy
fot. hp.com

HP ProBook 640 G1 waży około 2 kg, szerokość obudowy wynosi 340 mm, głębokość 237 mm, wysokość 29 mm. Całość może nie prezentuje się imponująco na tle większych ultrabooków z 15-calową matrycą, ale i tak notebook jest mobilny.

Obudowa łączy aluminium (pulpit roboczy) i tworzywo sztuczne (spód jednostki zasadniczej), ramkę ekranu otacza uszczelka gumowa. Konstrukcja jest dość wytrzymała i stabilna. Minusem są jedynie plastikowe zawiasy (ekran nieco się chybocze).

Bogaty zestaw portów i wygodna klawiatura

Mocnym punktem HP ProBook 640 G1 jest bogaty zestaw portów potrzebnych do wygodnej pracy (kilka dodatkowych informacji tutaj: http://lab-kuzniewski.pl/hp-probook640-recenzja/). Do dyspozycji użytkowników pozostają 4 porty USB w szybkim standardzie 3.0 oraz DisplayPort, VGA, złącze stacji dokującej. Laptop posiada moduł Bluetooth, WLAN oraz szybki modem WWAN.

Wyspowa klawiatura powinna przypaść do gustu osobom, które dużo pracują z plikami tekstowymi – klawisze są duże, doskonale wyprofilowane i umożliwiają bardzo wygodne pisanie.

Laptop posiada czytnik linii papilarnych, czytnik Smart Card oraz szyfrowanie TPM.

Jaka jakość obrazu?

Producent proponuje konfiguracje HP ProBook 640 G1 z różnymi matrycami. Ekrany mają przekątną 14,1 cala i dostępne są w standardowej rozdzielczości HD, wyższej HD+ oraz Full HD. To pozwala użytkownikom dobrać model spełniający ich potrzeby (rozdzielczość Full HD zapewnia ostry obraz i doskonałe odwzorowanie szczegółów).

Jakie podzespoły?

Za moc obliczeniową HP ProBook 640 G1 odpowiadają różne modele procesorów z rodziny Intel Core. Do podstawowych zadań sprawdzą się ekonomiczne konfiguracje z jednostkami Intel Core i3, do bardziej wymagających można zaś wybrać HP ProBook 640 G1 z procesorem Intel Core i5. Do pracy z aplikacjami potrzebującymi zapasu mocy obliczeniowej, producent przygotował modele z 2-rdzeniowymi Intel Core i7 (m.in. Intel Core i7 4610M o częstotliwości taktowania od 3,0 do 3,7 GHz). Pamięć RAM może mieć do 16 GB. Wydajność graficzna jest podstawowa (układ Intel HD zintegrowany z procesorem).