Laptop do rozwiązań biznesowych

Toshiba Portege X30 to lekkie i funkcjonalne laptopy biznesowe. Wyposażone zostały w Intel Core siódmej generacji z serii U. To procesory niskonapięciowe wyprodukowane w architekturze Kaby Lake. W zależności od wersji, w ich wnętrzu znajdują się Intel Core i5-7300U lub i7-7500-7600U. Wspierane są przez 8GB, 16GB lub 32GB RAM. Dane przechowywane są na dyskach SSD M.2 w porcie PCIe. Dostępne opcje standardowe to 256GB i 512GB. Laptopy posiadają matowe matryce 13,3 cala w rozdzielczości Full HD, jedna z opcji to również matryca z ekranem dotykowym.

Kompaktowy laptop do biznesu

Toshiba Portege X30 to lekkie i funkcjonalne laptopy biznesowe
Autor zdjęcia: pixabay.com

Portege X30 ma magnezową obudowę. Cały laptop waży 1,05 kg. Jego grubość to niecałe 16 mm. Mimo lekkiej konstrukcji, producent zapewnia o solidności sprzętu i bardzo wysokiej odporności na uszkodzenia, co potwierdzają wzmocnienia o strukturze plastra miodu. Jest także odporny na ewentualne zalania klawiatury.

Laptop zda egzamin w terenie. Jego charakterystyczną cechą jest mobilność. Bateria trzyma bez zasilacza do 18 godzin. Jest to więc dobra propozycja dla użytkowników, którzy muszą często zabierać komputer w podróże biznesowe. Zastosowane podzespoły spokojnie poradzą sobie nie tylko z prostymi aplikacjami biurowymi, ale i bardziej zaawansowanymi programami.

Na uwagę zasługuje także całkiem bogate wyposażenie. Do dyspozycji oddano złącza USB 3.1 pierwszej generacji, USB Typu C (Thunderbolt 3), HDMI, czytnik kart pamięci MircoSD oraz wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe. Mamy tu też podświetlaną klawiaturę, czytnik linii papilarnych i wielodotykowy touchpad. Komputer wyposażono w kamerę HD z dwoma mikrofonami TruTalk. Ultrabook posiada także całkiem porządny system audio wraz z głośnikami Harman Kardon. To, czego zabrakło w tym laptopie biznesowym to gniazdo ethernet – tego akurat widocznie brakuje.

Istnieje kilka wariantów, dlatego nie da się podać jednej ceny. Nie jest jednak ona najniższa. Tańsze wersje to koszt rzędu pięciu tysięcy złotych. Natomiast cena najbogatszych wersji dochodzi nawet do czternastu tysięcy złotych. Taka opcja wyposażona jest już w 32 GB RAM i system dyskowy o pojemności 2000 GB.