Laptopy Lenovo Y – sprzęt idealny do gier

Firma Lenovo w swojej ofercie posiada nie tylko doskonałe laptopy biznesowe, ale także serię zaprojektowaną z myślą o wymagających graczach komputerowych. Laptopy Lenovo posiadają doskonałe karty graficzne i mocne podzespoły. Ich wyróżnikiem są także zgrabne obudowy, które niewiele mają wspólnego z topornymi Asusami ROG, notebookami marki Alienware i innym sprzętem dla graczy.

Lenovo Y – co warto wiedzieć o tej serii?

Firma Lenovo w swojej ofercie posiada nie tylko doskonałe laptopy biznesowe, ale także serię zaprojektowaną z myślą o wymagających graczach komputerowych
fot. kuzniewski.pl

Laptopy Lenovo Y to sprzęt przystosowany do wygodnej rozrywki multimedialnej. W nowoczesnych, stylowych obudowach kryją się mocne komponenty. Sprzęt z tej serii posiada wiele przydatnych akcesoriów, które zwiększają funkcjonalność. Klawiatury zostały wyposażone w wiele dodatkowych przycisków multimedialnych i pozwalają na wielogodzinne rozgrywki. Nie zabrakło tutaj portów USB 3.0, złącz VGA i HDMI, które pozwolą wygodnie podłączyć wszystkie potrzebne urządzenia zewnętrzne. Wysoką jakość dźwięku zapewniają głośniki stereo JBL.

A co z wydajnością?

W laptopach Lenovo Y producent zastosował mocne procesory dwu- oraz czterordzeniowe. Są to jednostki Haswell wyróżniające się wysoką częstotliwością taktowania. Dostępne są nieco tańsze modele z procesorami Intel Core i5 oraz bardziej wydajne laptopy Lenovo Y z 4-rdzeniowymi jednostkami Intel Core i7 o częstotliwości taktowania do 3,5 GHz.

Za wysoką wydajność graficzną odpowiadają cenione w środowisku graczy karty nVidia GeForce GTX.

Wysoką jakość obrazu zapewniają duże matryce o wysokiej rozdzielczości – od Full HD nawet do 4K.  Dostępne są notebooki z klasycznymi ekranami o przekątnej 15,6 cala oraz z dużymi matrycami 17,3-calowymi.

Y70 – duża stacja gamingowa

Laptopy Lenovo Y70 doskonale sprawdzą sie jako stacja gamingowa. Posiadają one dużą matrycę typu IPS o przekątnej 17,3 cala. Ekran dostępny jest w rozdzielczości Full HD. Wysoka luminacja, szerokie kąty widzenia i ostry obraz z doskonale odwzorowanymi kolorami sprawiają, że nawet wymagający użytkownicy nie powinni zgłaszać żadnych pretensji. Laptop ten pozwoli podziwiać piękne panoramy charakterystyczne dla najnowszych gier komputerowych w niemal kinowej jakości.

Mocną stroną tego modelu jest także dostępność wielu konfiguracji, co pozwoli każdemu dobrać laptop na miarę własnych potrzeb i możliwości finansowych. Ekonomiczna wersja korzysta z mocy obliczeniowej procesorów Intel Core i5. Wymagający gracz może wybrać konfigurację z mocną jednostką czterordzeniową. Dostępne są m.in. laptopy Lenovo Y70 z procesorem Intel Core i7 4710HQ o częstotliwości taktowania do 3,5 GHz. Pamięć RAM można rozbudować nawet do 32 GB, co pozwoli płynnie przechodzić pomiędzy kilkoma aplikacjami.

Wysoką wydajność graficzną gwarantują profesjonalne karty z rodziny nVidia GeForce. W sprzedaży można znaleźć stację gamingową Lenovo Y70 z kartą GeForce GTX 960M.

Podsumowanie

Laptopy Lenovo (więcej pod linkiem) doskonale sprawdzą się zarówno dla osób, które poszukują dobrego sprzętu multimedialnego w niewygórowanej cenie, jak i dla najbardziej wymagających fanów gier, którzy potrzebują odpowiedniego zapasu mocy do odpalania najnowszych tytułów. Jest to możliwe, dzięki wielu wersjom konfiguracyjnym do wyboru (więcej tutaj).