Biznesowy notebook kuszący mobilnością

Dell Latitude 3490 reklamowany jest przez producenta jako nowa jakość w sferze biznesowych laptopów. Jego główną zaletą ma być szeroko rozumiana mobilność i długi czas pracy oraz idąca za tym przystępna cena. Jednak czy jest to możliwe, czy słowa te to tylko część kampanii reklamowej producenta.

Mobilność i jakość w jednym urządzeniu

Dell Latitude 3490 reklamowany jest przez producenta jako nowa jakość w sferze biznesowych laptopów
Autor zdjęcia: dell.com

Najnowszy model firmy Dell jest faktycznie niezmiernie funkcjonalnym notebookiem – nada się z pewnością idealnie do firm większych, jak i większych. Jednak jego cena nie należy do kategorii zbytnio przystępnych ofert. Za urządzenie zapłacić będziemy bowiem musieli ponad 3 tysiące złotych – więc twierdzenie producenta o niskiej cenie, jest po części na wyrost i może okazać się sporym rozczarowaniem dla klienta. Wracając do cech charakterystycznych modelu Dell Latitude 3490 zwrócić uwagę powinniśmy zwłaszcza na trwałość materiałów przeznaczonych do jego produkcji – zwłaszcza jeśli chodzi o obudowę – oraz wszechstronność użytkowania. Wyposażony został w matowy ekran o 14 calowej przekątnej, dzięki czemu sprawia wrażenie małego i wygodnego w użytku. Taka budowa jest zdecydowaną korzyścią, jeśli chodzi o mobilność użytkowania komputera w zróżnicowanych warunkach. Toteż nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc używać tego notebooka w drodze do pracy, w podróży czy na wakacjach.

Bezpieczna i szybka praca

Dell Latitude 3490 jest modelem całkiem interesującym – pomijając oczywiście kwestię ceny – biorąc pod uwagę jego komfort pracy oraz dostępne zabezpieczenia z nią związane. W tej kategorii oferuje on nam, przede wszystkim:

  • bezpieczną komunikację – model ten jest w stanie zabezpieczyć jakiekolwiek połączenie czy rozmowę dzięki użyciu szyfrowania sprzętowego;
  • zabezpieczenia danych wyższe, niż w laptopach standardowych: oprogramowanie Dell;
  • zawiera w sobie kluczowe cechy oprogramowania zabezpieczającego, dzięki czemu nie musimy obawiać się łatwej utraty danych. Na oprogramowanie to składa się: system zaawansowanego uwierzytelniania użytkowników, szyfrowanie danych oraz ochrona urządzeń końcowych w laptopie;
  • bezpieczne logowanie się: za pomocą dotykowego czytnika linii papilarnych lub kamer na podczerwień.

Jak widać, ten model w swojej kategorii mobilnego laptopa biznesowego rzeczywiście jest niezwykle atrakcyjnym urządzeniem, które kusi nowatorskimi zastosowaniami zabezpieczających funkcji oraz długim czasem pracy. Do jego głównej wady zaliczyć można jedynie zbyt wysoką cenę w porównaniu z zapewnieniami producenta.