HP ProBook 430 G2 – godny następca G1?

Seria HP ProBook to znane i solidne laptopy biznesowe. Wybierając produkt z tej linii mamy gwarancję długiego i bezproblemowego ich użytkowania.

Seria HP ProBook to znane i solidne laptopy biznesowe
fot. hp.com

Jednym z ciekawych modeli jest HP ProBook 430 G2. Jego poprzednik, G1, był pierwszym laptopem HP z jednostkami centralnymi Intel Core czwartej generacji. Nowa, ulepszona wersja udowodniła, że z procesorów tych da się wycisnąć jeszcze więcej.

HP ProBook 430 G2 ma klasyczny design znany z laptopów biznesowych innych producentów i nawiązujący do innych linii HP.

Nowością w tym modelu jest wybór ekranu dotykowego. Jest to dość przydatna opcja, jednak jeśli pracuje się w biurze, lepiej wybrać klasyczny ekran. Przełoży się to na komfort użytkowania sprzętu.

Ważną kwestią różniącą G1 i G2 są procesory. HP ProBook 430 G2 oferuje wyższe taktowanie, co jest bardzo odczuwalne w przypadku bardziej wymagających zadań.

Układ graficzny nie jest stworzony do gier, ale obsługuje wideo w rozdzielczości 4K. Co najistotniejsze jednak jest on energooszczędny.

Wraz z wprowadzeniem drugiej generacji zmianie uległo także zasilanie. Klient ma możliwość zakupu wersji z akumulatorem Long Life o pojemności 40 Wh. Gwarantuje to większą żywotność baterii.

Zarówno G1 jak i G2 to dowód, że HP dba o firmy. Ich sprzęt jest wykonany z dbałością o każdy szczegół. Sprawdzi się więc doskonale w pracy.

Czy G2 jest jednak prawdziwym przełomem względem G1? Raczej nie ale na pewno jest dobrze wykonaną konstrukcją, która poprawia wszystkie wady poprzednika.