HP ProBook 450 G2 – bardzo dobry laptop do pracy

ProBooki 400 należą do tańszych laptopów biznesowych, co widać zarówno w ich plastikowych obudowach, jak i krótkim jak na markę HP okresie gwarancji. W stosunku do swojej ceny mają jednak kilka niezaprzeczalnych zalet i to na tyle istotnych, że warto wyposażyć w nie swoją firmę.

Troszkę więcej niż się spodziewamy

ProBooki 400 należą do tańszych laptopów biznesowych, co widać zarówno w ich plastikowych obudowach, jak i krótkim jak na HP okresie gwarancji
fot. hp.com

Obudowa ProBooka 450 G2 nie pozwala przewidzieć tego co może znajdować się w jego wnętrzu. Wygląda standardowo, zamykając wagę 15-calowego notebooka w rozsądnej wadze 2,1 kg. Sama ma już pewne zalety, takie jak bardzo prosty dostęp do podzespołów i wzorowe wyposażenie w złącza zewnętrzne. Także klawiatura z odrębnym blokiem numerycznym i duża płytka dotykowa z oddzielnymi przyciskami sprawują się całkiem dobrze. Wewnątrz można natomiast znaleźć podzespoły o klasę mocniejsze niż można by się spodziewać. Intel Core i7, 16 GB RAM czy dedykowana karta graficzna to jednak opcje podnoszące niską w podstawowej konfiguracji cenę laptopa. Można poprzestać na nieco słabszych podzespołach i skonfigurować laptopa do pracy.

Przyjemna praca z ProBookiem

HP ProBook 450 G2 ma kilka zalet nie wynikających bezpośrednio ze specyfikacji. Umieszczono w nim wydajny, ale wcale nie głośny układ chłodzenia przez co poziom emisji jest raczej niski. Wybierając dysk SSD, rezygnując z napędu optycznego i dodatkowej karty graficznej można sprawić, że będzie on zupełnie znikomy. Dzięki temu model ten sprawdza się doskonale jako wyposażenie miejsca pracy. Nie będzie natomiast laptopem multimedialnym ze względu na matrycę starszego typu.

Wydajność i komfort pracy przemawiają za HP ProBook 450 G2 jako laptopem dla firm. Ponad 7 godzinny czas pracy na baterii i umiarkowana waga sprawiają też, że laptop nabiera niespotykanej wśród swojej klasy mobilności. Zdecydowanie warto pomyśleć o nim wyposażając biuro. Nabyć można go na: http://www.kuzniewski.pl/k1767,laptopy-hp-probook-probook-450-probook-450-g2.html.